08/06/2017
09:30 - 17:00
Registration at 09:00
Autodrom Most, Auto Gallery building
Tvrzova 5, Most
Loading Map....

Description

 

Cílem Britského dne je nabídnout pozvaným malým a středním podnikům zajímavé náměty pro zlepšení a zefektivnění jejich podnikání a to formou prezentací, diskuzí či ukázek realizovaných projeků v různém podnikatelském prostředí. Dále je naším zájmem představit trh Velké Británie coby přední evropské ekonomiky a rovněž i představit aktivity Britské obchodní komory v ČR pro podporu exportu českých firem na britský trh.

Po skončení přednáškové části akce bude na autodromu následovat hravé odpoledne plné adrenalinu a zábavy s vůní benzinu.

Máte zájem posílit své obchodní kontakty nebo investovat v regionu severních Čech nebo se potkat s místními podnikateli? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Chtěli byste se na Britském dni podělit o své podnikatelské zkušenosti a nápady nebo byste se chtěli stát partnery této akce? Kontaktujte Silvii Bušniakovou – silvia.busniakova@britcham.cz

Registrovat se můžete prostřednictvím formuláře níže nebo se obraťte se na Michala Oulehleho – michal.oulehle@britcham.cz.

Účast na této akci je zdarma.

 

British Days are educational and networking events organised by British Chamber of Commerce together with British Embassy Prague – Department for International Trade and regional municipalities. The purpose of the event is to encourage local small and medium businesses and promote BCC activities in the regions. British Days in the regions are held mainly in Czech language on request of local entrepreneurs and visitors of the event. We are very happy to give more details about the event to English speakers. Don´t hesitate to contact Michal Oulehle – michal.oulehle@britcham.cz.

After the part of presentations we will spend the afternoon  at the autodrome enjoying the smell of engines and adrenaline motor sports.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Attendance fee

To register for an event, you must log in or fill in the sign-up form as it will make your next registration easier. Thank you.


Please note that your registration is binding. Cancellation can be made free of charge 3 days prior to the event, thereafter you will be charged 100 % of the attendance fee.

Are you interested in being a partner or sponsor of the British Day? Contact Silvia Bušniaková – silvia.busniakova@britcham.cz